| LoveMusic14 a întrebat:

Salu TPU! am o problema si am nevoie de ajutorul vostru. vreau sa cresc in inaltime. am incercat toate sporturile posibile si exercitii de intindere si am un program strict in ceea ce priveste dieta, somnul si exercitiile. Ce imi recomandati sa fac? Ofer funda si vot! Pup!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Apocalipsa22 a răspuns:

Tu vrei sa cresti in inaltime eu vr
eu sa scad facem schib de corpuri

| Robert96xx a răspuns:

Innotul este cel mai bun, actiunile de inot dezvolta foarte mult muschii si oasele big grin

| Virdol_Horia_1992 a răspuns:

Încearcă înotul sau baschetul. Dar nu mergi odată pe săptămana la bazin si gata. Si cand mergi inoti serios nu stai si Vorbești cu alți. Si baschetul te ajuta dar cel mai mult înotul. De curiozitate ce înălțime ai?

| LoveMusic14 explică (pentru Virdol_Horia_1992):

1,59 14 ani
Mama: 1, 72
Tara:1, 81

| Virdol_Horia_1992 a răspuns:

Ar trebui sa mai cresti si eu am tot 14 ani si am 1, 72