| 7uP112 a întrebat:

am o mare problema la care nu stiu ce sa fac
de ca-ti va ani buni sunt sasait (adica pronunt s inloc de s si invers) ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Leo32 a răspuns:

Hmm...thinking ori de la dinti ori de la buze ca sunt prea "inauntru" nu stiu cum sa explic varful buzelor parca se retrag spre inauntru. Poate din cauza acelui dinte....vezi un dentist sigur iti vor explica happy bafta

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți consulta un logoped.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa mergi la un logoped sa rezolvi problema

| rutanklan a răspuns:

Intreaba-ti stomatologul sau orl-istul. Daca ai strungareata... poate de la aia e.

| Dana211 a răspuns:

Daca vorbesti asa de mic cel mai bine e sa mergi la un logoped si cu multe exercitii vei ajunge sa vorbesti normal

| Foxie2 a răspuns:

Exercitii de dictie.

| Leo32 a răspuns:

Sunt sigur ca ai dintii "strambi" jos si sus in fata pentru ca am si eu un prieten care are aceeasi problema si si-a pus aparat dentar du-te la un dentist orthodontist. happy

| 7uP112 explică (pentru Leo32):

Am decat un dinte din fata putin stram dar nici nu se oberva

| Leo32 a răspuns (pentru 7uP112):

Hmm...thinking ori de la dinti ori de la buze ca sunt prea "inauntru" nu stiu cum sa explic varful buzelor parca se retrag spre inauntru. Poate din cauza acelui dinte....vezi un dentist sigur iti vor explica happy bafta