| DJsonic a întrebat:

am o mica mare problema. Ma antrenez mult in sala cu greutati relativ mari de la un timp a doare putin un testicul. Iar astazi cand ma antrenam am simtit o mica intepatura in burta. Imi este teama sa nu fie hernie straight facestraight face. Asi vrea sa stiu si eu simptomele si daca se poate niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Nu stiu bine dar la hernie te doare partea de jos a spatelui, in nici un caz burta.

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Este posibil sa fi facut o intindere musculara! Trebuie sa mergi la un control si pana nu rezolvi, parerea mea, sa nu mai faci nici o sala. Sa nu se inteteasca durerile sau sa faci ceva complicatii!
Trebuie sa faci pauza fizica, sa nu mai ridici greutati si sa mergi la medic, neaparat. Mai bine sa iti spuna ca se rezolva cu tratament, cu pastilute si/sau creme locale, decat sa lasi sa treaca ceva timp si sa fie o problema mai grava mai tarziu.
Bafta multa si multa sanatate!