| Skynox a întrebat:

Am o problema, aceasta fiind problema cu cosurile. Imi puteti recomanda o crema/metoda? Nu ma duc inca la dermatolog. O metoda sau o crema, care ati folosit-o macar. Daca se poate sa se vada efectu nu prea tarziu. 1 sapt gen. Multumesc! Funda :*. (baiat)
p.s: nu stiu ce ten am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carlyhalatz a răspuns:

Incearca sapunul de sulf. pe mine ma ajuta, cum sunt adolescenta si ma confrunt cu aceeasi problema. sa nu le storci in niciun caz! se gaseste la farmacie cu 4-6 lei. spala-te cu el o data pe zi. da rezultate bune.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul tratament care a functionat pe termen lung în cazul meu a fost Sotret. 20 mg/zi. Cremele și pilulele aveau efect maxim 3 luni, și apoi o luam de la zero.
SOTRET m-a scăpat complet de coșuri, de 3 ani, de chisturi dureroase, și par gras.
Îl recomand, dar doar celor care au chisturi, sau au cosuri și în alte zone, nu doar pe fata.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Folosește baton Corector de la firma Oriflame! Funda?

| anyone2013 a răspuns:

Acid salicilic, este ieftin, poti procura gen 2%,nu folosi in exces, deoarece usuca mult, ajuta si la puncte negre.

Daca te-a interesant, un sfat, nu cumpara cel de 5-10%