| George789 a întrebat:

am o problema, acum o saptamana am răcit foarte rau si am facut febră dupa, am stat la pat patru zile dupa care Miercuri m-am dus la munca. Însă am constat ca am început sa simt o durere imensa de cap in dreptul nasului, am sinuzita? Imi curge mereu nasul iar acum cand tusesc ma doare foarte rau. Nu știu daca este sinuzita, sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Supps a răspuns:

Nici eu, nici oricine altcineva care iti va raspunde la aceasta intrebare cu certitudine. Cauta ajutor specializat.

Dupa simptome, exista posibilitatea sinuzitei, prezenta inflamatiei la nivelul mucoasei sinuzale, miros urat, scurgerea de puroi din nas etc. ar putea confirma aceasta teorie, insa doar un control specializat poate spune cu certitudine.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti curg si ochii sau?

| debarasator63 a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la medic. Exista riscul de gripa.

| George789 explică (pentru debarasator63):

Eu sunt in Franta, dar ma voi duce maine, sper sa nu am gripa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru George789):

Lasa ca am eu. toata ziua am avut 39 40 febra. sad si acum ma ia din nou