| CoiuDrept a întrebat:

Am o problema.Am 14 ani si nu stiu de ce au inceput sa imi apara niste bubue rosi pe penis.Nu am avut contact sexual si nici nu stiu ne la ce ar putea fi.Ma puteti ajuta.Ce sfaturi imi puteti da sa scap de aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Pai daca zici ca nu e o problema de vreo boala cu transmitere sexuala desi poate fi contactata cu alta ocazie daca ai avut relatii ssxuale inainte.atunci poti sa contactezi si din alta parte vreo ciuperca sau vreo alta infectie de alt gen sau igiena locala e superficiala sau prea exagerata folosind sapunuri care irita sau dau alergie ar trebui sa mergi la medicul de familie care te va indruma ce sa faci nu e o rusine trebuie sa te tratezi daca e o problema nu amana. poti sa mai faci spalaturi si cu apa cu bicarbonat pana una alta dar trebuie sa afli si cauza deci mergi la medic.

| mihai69 a răspuns:

De câte ori pe zi te speli cu apă și săpun acolo?

| Alicezzz a răspuns:

Mergi la dermatolog si fa-ti igena intima zilnic si schimba lenjeria cat mai des
. posibil sa ai vre o alergie, urmareste o perioada produsele care le folosesti si vezi lenjeria chilotul sa fie bumbac.

| dulgherunicu a răspuns:

De igiena intima zilnica ai auzit?