| nebunu84 a întrebat:

De vreo 2 zile mi-a aparut o basica alba pe penis.Nu am avut vreodata contact sexual. Daca ati putea sa imi spuneti ce ar putea fi v-as fi recunoscator!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-ti dai cu aciclovir ca nu se stie si sa faci o vizita la un medic daca e herpes e bataie mare de cap cu el pentru ca reapare.

5 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

E posibil sa te fi iritat de la lenjeria intima.
Spala-te cu sapun de bebelusi si clateste-te cu ceai de musetel.
Daca vezi ca nu trece, du-te la un medic urolog.

| nebunu84 explică:

Multumesc mult!
Deci posibilitatea unei boli mai grave e exclusa daca nu a existat contact sexual nu? Am vazut k si la alte boli mai grave cu transmitere sexuala apar astfel de simptome.

| Azµre a răspuns (pentru nebunu84):

Da mai multe detalii, basica alba cu un lochid galben inauntru sau ustura la atingere etc etc spune ca daca e asa poate fi herpes genital si nu e nevoie sa ai un contact sexual ci sa pui mana pe ceva pe care a pus persoana respectiva si sa iei apoi tu sa pui mana pe penis. Nu e exclus sa nu fie altceva, o ciuperca, herpes. asa ca vezi cum se prezinta fa cum a spus si userul de sus te speli cu sapun de bebelusi adica ph neutru si ceai de musetel pentru inceput.

| nebunu84 explică (pentru Azµre):

Pai doare foarte daca apas pe ea in partea dreapta si este foarte moale.Nu pare sa aiba lichid in ea.Cred ca este mai mult o iritatie pentru ca mi se pare ca ma mananca putin cand merg.
Multumesc pentru raspunsuri si o sa incerc metodele voastre! happy

| nebunu84 explică (pentru Azµre):

De fapt daca ma uit mai bine acum. are ceva lichid in ea.

| Azµre a răspuns (pentru nebunu84):

Eu zic sa incerci sa-ti dai cu aciclovir ca nu se stie si sa faci o vizita la un medic daca e herpes e bataie mare de cap cu el pentru ca reapare.