| jony92 a întrebat:

Am o problema cam de 2 luni. Imi e tot timpul foame chiar daca la masa mananc pana ma satur,beau si multa apa,dar senzatia de foame revine cam dupa o ora. Cea ce ma ingrijoreaza e ca dimineata sau daca mananc doar cand se pune masa ma doare stomacul,pe langa ficat si burta, suportabil, dar e o durere ca arsura. Am auzit ca sunt simptomele diabetului. Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu te doare stomacul de la diabet! Mergi la medicul de familie să-ţi iei o glicemie! Multă sănătate!

| Cosmin86 a răspuns:

1. mananca mai multi carbohidrati, o sa-ti fie mai putin foame

2. fa-ti niste analize de sange si vezi cat ai glicemia

| MariaMirabell a răspuns:

Eu cred ca e cazul sa mergi urgent sa-ti faci analize si sa te consulte un doctor.Am pe cineva din familie care pentru 2 ani manifesta simptome asemanatoare, se trezea si noaptea si minca si bea multa apa si in plus dupa un timp cu cit minca cu atit slabea dar pentru ca se temea sa auda diagnosticul nu s-a dus la doctor pina nu a cazut bolnav la pat. Avea ceea de ce se temea si daca s-ar fi dus din timp si-ar fi evitat multe probleme ulterioare. Mergi deci la doctor ca orice ar fi daca nu lasi sa se agraveze e mult mai usor de a te vindeca.