anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

am o problema... cam jenanta, m-am trezit azi dimineata cu o durere si senzatie de arsura in zona anusului, am fost la WC si nu prea m-a durut dar dupa ce am terminat am inceput sa simt putin o durere. Am facut un dus mai tarziu si am incercat sa-mi dau seama ca ar putea fi si cat am "cercetat" zona mi-am dat seama ca s-ar putea sa fie o vena sau asa ceva.
M-am documentat de pe internet si am vazut ca s-ar putea sa fie hemoroizi externi. Este ceva grav? Ar trebuie sa-mi fac griji? Multumesc mult si astept raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea sa fie hemoroizi. Insa s-ar putea sa fie si din cauza ca stai prea mult pe scaun si nu faci sport. Daca stai prea mult in fund, normal ca te doare! happy
Ar trebui sa ai o dieta bogata in fibre, pentru a avea fecale moi si sa nu mai ai probleme de genul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totusi precizez ca am luat antibiotice vreo 3 zile din cauza ca am am fost bolnav si am avut diaree tot vreo 2-3 zile ( probabil de la antibiotice )