| STEFANXxX a întrebat:

Am o problema cu ochii.Ei sunt rosii in parti,dar am observat ca multi dintre colegii mei nu au asa ochi, dar ceilalti mai putini au. Spuneti-mi cum sa fac asa ca sa nu mai fie rosii sau e posibil asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Cred că stai prea mult cu ochii în calculator... Sau pierzi nopţile, sau amândouă. Las-o mai moale dacă e aşa, iar ochii îşi vor reveni dacă te vei odihni bine.

| WeAreSmart a răspuns:

Viziteaza medicul

| Georg13 a răspuns:

Cel mai probabil este de la oboseala...incearca sa te odihnesti mai mult, sa dormi cel putin 8 ore pe noapte, iar daca nu iti trece asa, ar trebui sa mergi la un oftalmolog happy

| Darcklight a răspuns:

E probabil de la curent ai stat in curent!

| Patrick0Star a răspuns:

Probabil nu dormi suficient...Sau ai praf sau alte chestii in ochi, dar cred ca este somnul de vina.

| allexxys a răspuns:

S-ar putea sa ai vreo problema... cel mai bine ar fi sa-ti faci un control.:ptongue

| LiviuTPU99 a răspuns:

Cand faci poze sau albul ochiului(retina)este rosu?

| alexutzudragutzu a răspuns:

Buna
daca ochii sunt rosii{pupila sau ochiul}inseamna ca ti s-a spart un vas de sange
nu este nici oproblema dar iti trece in timp
sau daca ai cearcane{alea un pic mai jos de ochi}inseamna ca ai un virus in organism
NU trebuie sa te duci la OFTALMOLOG DACA AI CEARCANE! ok? FUNDA?