| butuc55 a întrebat:

am o problema cu transpiratia... deci in fiecare dimineata inainte de a ma duce la scoala ma spal la subrat cu apa si sapun, ma sterg cu prosopul si dupa folosesc un body spray (adidas intense touch), vreau sa precizez ca nu am par la subrat pentu ca ma epilez si stau 5-10 minute sa se uste.
Problema este ca mi se uda tricoul la subrat oare de ce ma puteti ajuta sa scap? Nu miroase urat transpiratia de la subrat dar ma deranjeaza aspectul si faptul ca e umed.Va rog ajutati-ma dau funda.
P.S scuze daca nu e categoria potrivita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

Aveam si eu probleme ca tine acum doi ani.Am cumparat un deodorant dar nu spray.Era cu aloe vera. Dupa ce l-am terminat nu mai aveam probleme cu transpiratia si nici azi nu am deloc.Nu stiu se unde era deodorantul sau cum se cheama.
Succes.

| SimonaCristina a răspuns:

Dupa ce te speli si te stergi cu prosopul, badijoneaza locul cu bicarbonat alimentar. Daca esti in perioada pubertara e un simptom normal.