| Ionellaaaa a întrebat:

Am o problema.De 3 zile, am o durere in zona ganglionilor limfatici.Tin sa mentionez ca se deplaseaza spre ureche si in jos.Nu este din cauza ca am dormit rau pentru ca stiu sa deosebesc acea durere.Sunt foarte speriata si nu stiu ce ar putea fi. Eu am ganglionii putin mariti din cauza ca am avut oreion cand eram mica.Dar ma ingrijorez foarte tare.Simt oarecum o jena asa in zona aceea si simt de parca ar fi umflat.Ce poate fi? crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

In caz de febra musculara nu ti se inflameaza ganglionii si te dor muschii gatului, iar tu spui ca te dor ganglionii.Nu e grav, e doar ceva deranjant pentru tine, de aceea e bine sa te duci la medic.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cauzele pot fi de natura infectioasa, fie din sfera stomatologica(ex o carie netratata, un abces dentar)sau din sfera ORL(otita, sinuzita). Mergi la medical corecpunzator(stomatolog sau orl-ist) pentru un consult.

| Ionellaaaa explică (pentru AdelinaC):

Dar poate fi grav? crying se poate sa fie vreo febra musculara?

| AdelinaC a răspuns (pentru Ionellaaaa):

In caz de febra musculara nu ti se inflameaza ganglionii si te dor muschii gatului, iar tu spui ca te dor ganglionii.Nu e grav, e doar ceva deranjant pentru tine, de aceea e bine sa te duci la medic.

| Ionellaaaa explică:

Dau funda, va rog raspundeti sad