| Polinco a întrebat:

Am o problemă... Îmi miroase câteodată gura. Când mă trezesc dimineată îmi miroase. Eu mă spal pe dinți de două ori pe zi, dimineată când mă trezesc si dupa-ameaza, dar dupa cateva ore incepe sa miroase putin. Am la mine bomboane mentolate pentru a le lua cand simt ca miroase. Și seara cand ma pun in pat, incepe sa miroase peste cateva ore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil ai o carie sau altă infecție în gură. du-te la stomatolog

| relian a răspuns:

Daca ai dantura buna si nu ai nici o infectie, atunci nu-i de la dantura acel miros, este de la stomac.
Cel mai indicat este sa bei apa acidulata, deci acel miros de acolo vine. Poate disparea la un mom dat, dar sunt oamenii care pur si simplu put, scuze expresia si tot miros asa intruna.
Daca la la tine e doara asa putin tot ce se poate sa dispara.Nu stiu exact cum sau de ce dar sigur e de la stomac.

| Polinco explică (pentru relian):

Nu am nicio carie, dantura e perfecta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Incearca cu apa de gura. Dar cauza tot ramane, deci ar trebui sa vezi de la ce e. Ai dantura buna? Ai probleme cu stomacul? Ceea ce ai tu se numeste halitoza si poti cauta pe net

| mateisitudor a răspuns:

Am patit si eu asta. La mine era din cauza ca nu am baut destula ala. Cand am inceput sa beau multa apa, a disparut. Asa am patit eu