| Aalexander a întrebat:

Salut.
Imi miroase gura urat. Sunt sigur ca e de la stomac deoarece ma spal de doua ori pe dinti ( cel putin ) pe zi.
Stiti daca sunt la farmacie bomboane care actioneaza asupra problemei mele? si daca da cum se cheama si cam cat costa?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca e de la stomac, degeaba iei tu bomboane care se dizolva in gura ca tot nu rezolvi problema, du-te la medic.

| antimulte a răspuns:

Poate ca e semnul unei afectiuni mai serioase, bomboane exista, si nu numai la farmacie. Dar mai bine te vede un medic sa nu se complice.

| neutrino a răspuns:

Mergi la un medic pentru ati rezolva cauza, nu efectul.

| tomthecat a răspuns:

Poţi să ai o infecţie digestivă cu HELICOBACTER PYLORI şi este bine să mergi la doctor cât mai rapid pentru tratament pentru că dacă stai aşa mult timp, te poţi trezi cu o gastrită, ulcer sau ceva mai rău...

Diagnosticul se poate confirma / infirma prin probă din scaunul fecal, este cea mai concludentă analiză.

Uite aici un material interesant :

http://www.csid.ro/health/helicobacter-pylori-bacteria-fara-limite-4094786/

| oHarryo a răspuns:

Sunt multe cauze destul de serioase pentru acest simptom, de exemplu infectii ale cavitatii bucale sau ale faringelui, cum ar fi amigdalita streptococica, probleme dentare, cum ar fi cariile, maladii gingivale cum ar fi parodontita, care poate da un miros metalic al respiratiei, amigdale cu cripte adanci, in care pot ramane particule de mancare sau chiar mai rau, astfel iti recomand consultarea unui medic, o analiza a sputei eventual. Sanatate!

| fethStreet a răspuns:

Pai...daca te speli de 2 ori pe zi cel putin sigur e o problema mai grava de miroase urat gura...mai bine te duci la medic sa faca o consultatie s-ar putea sa ai o problema grava la stomac.Bomboane sunt destule laughing insa sunt sigur ca exista altceva pentru a remedia problema ta. Daca te-am ajutat nu uita de FUNDA!

| Aalexander explică (pentru fethStreet):

Da m ai ajutat, dar m au ajutat si restul. cui crezi c ar trebuie sa i dau funda aia?

| fethStreet a răspuns:

Mda sa consulti un medic este singura solutie!