| Andrei200300 a întrebat:

Salut TPU,am o problemă,in ultima luna am zile in care mă doare stomacul,nu e o durere insuportabila,dar mă doare și mă face să mă simt nașpa,alte simptome nu am, grețuri nu am,nu vomit,mănânc,adică pofta de mâncare am,sânge în scaun nu am, ce ar putea fi? vreau sa precizez că am avut o perioada mai stresata in ultimele luni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic! Sfaturi medicale nu se pot da din doua motive: nu pe net si pe TPU nu sunt medici.

| Țoglă a răspuns:

Mergi neapărat la medicul de familie.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pai e simplu, nu mai oferii IMPORTANTA lucrurilor carora le-ai oferit pana acum si vei scapa de stres.
Adica:
Maine am programare la tuns, trebuie : sa fac aia, sa fac aia dar si aia...

incearca : ma duc la tuns maine, vad acasa ce n-a fost bine laughing

sa fac aia si aia si aia e stresul tau ...trateaza-le ca si cum ar fi banale pe toate, cateva zile si-ti v-a trece

| Eriii a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa mergi la medic, dar daca situatia se agraveaza sau simti si alte chestii in locuri difeirte poate ar fi o idee buna. cred ca e de la stres durerea de burta si poate ai combinat ceva ce nu trebuia si de la asta. eu am foarte des dureri de burta, am fost la medic si nu am nimic, deci e de la stres. pe mine ma ajuta sa ascult muzica sau sa citesc, sa fac lucruri care imi plac si ma distrag. ma mai ajuta uneori sa beau si apa. am auzit ca si ceaiul ajuta, exista ceairui gastrice la magazin, deci poti sa incerci sa iti iei. incearca sa iei o pauza de o zi sau ceva in care sa nu faci nimic stresant si sa mananci lucruri usoare, fara prea multe condimente, grasimi si zahar. la mine de multe ori se intampla ca durerea de burta sa vina la pachet cu putina ameteala si dureri de cap, si asta stiu sigur ca e de la telefon. poate si la tine e la fel dar nu am cum sa stiu sigur. incearca sa nu stai prea mult pe dispozitive, poate o sa ajute. si ultimul lucru, incearca sa nu te concentrezi prea tare pe durere pentru ca cu cat o faci mai mult cu atat o sa ti se para mai mare, desi probabil e in mintea ta doar. sper sa te faci bine si ca te-am ajutat cat de cat happy

| Andrei200300 explică (pentru Eriii):

Iti mulțumesc mult pentru răspuns,da,am combinat și unele prostii de sucuri sau chipsuri,nu în cantități mari, dar m-am lăsat și de ele, și uite cum ai zis de ceaiuri, dacă beau ceaiuri mă lasa durerea, dar da, am fost foarte stresat in ultimul timp.si cum am zis,nu mă doare zi de zi, am zile care ma simt nașpa la burta, și da, mă gândesc mereu la ea și parcă mă doare din ce in ce mai tare, dar îți mulțumesc mult pentru răspuns, apreciez că ai scris atat

| Eriii a răspuns (pentru Andrei200300):

Nu ai pentru ce, oricum ma cam plictiseam XD