| Steluta444 a întrebat:

am o problema
Mi-a venit menatruatia in 21 decembrie 2016. Dar de o saptamana nu ma simt bine.
Ma doare stomacul, spatele si intr-o zi am avut si ameteli ..Greturi nu am.Dar nu mai am pofta de mancare poti sa-mi dai orice delicatesa ca nu ti-o mananc ..Si de obicei eu chiar sunt foarte pofticioasa.
Acum mai mult beau apa si mananc salate.
S-ar putea cumva sa fie o simptoma a sarcini sau care este cauza?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Primele simptome de sarcina NU pot fi provocate se catre un embrion decat de un fetus uman, si din acest motiv PRIMELE simptome reale de sarcina POT sa se produca (dar nu in toate cazurile), doar dupa trecerea a minim 7 sau 8 saptamani de la data fecundarii ovulului. Starile de rau, de indigestie, lipsa poftei de mancare etc. nu au nici-o legatura cu sexul sau cu o sarcina ipotetica, pot fi de natura medicala si pentru a fi rezolvate trebuie sa fii consultata de medicul de familie. Pentru a indeparta starea ta paranoica ar fi bine/indicat sa-ti faci un test de sarcina pentru a se confirma faptul ca NU poate exista o sarcina in cazul in care menstruatia a decurs in conditii optime. Sanatate!

| vocea a răspuns:

Pai ca sa ai acele simptome, trebuie sa fi gravida, ca sa fi gravida trebuie sa faci sex neprotejat si partenerul sa isi dea drumul in vaginul tau.

| masokista a răspuns (pentru vocea):

Mersi geniule, nu știam, zău!