| JohNNN a întrebat:

Am o problema : Inainte am avut parul mare, nu aveam nici o problema, eu ma ingrijesc foarte mult pentru un baiat. De 7 luni cam asa m-am tuns, dar am o problema cu parul cred. Ma spal cu toate felurile de shampon si fac matreata. Nu se pune problema ca ma spal odata pe saptamana pentru ca fac dus de 2 ori pe zi. Aseara am facut dus si de dimineata m-am trezit cu matreata straight face Acum trebuie iar sa fac dus si pana diseara o sa apara iar. Ce trebuie sa fac sa scap odata de matreata?straight face Folosesc shampon head & shoulders menthol, neutrogena, clear for men si nivea. Va rog sa imi dati niste sfaturi sa scap de ea. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
In primul rand,gresesti ca folosesti mai multe sampoane. Axeaza te si tu pe unul doar care crezi ca ti a mers mai bine,dar numai le combina,pentru ca e si cazul ca vei face matreata.
Eu iti recomand un sampon medicinal,cred ca ai auzit si tu de el,e foarte eficient,foarte bun,se numaeste Nizoral Sampon, dar numai ca si costa ceva mai mult!
Iti spun sincer ca merita totii bani, cred ca este undeva la 50 de lei si l cumperi din farmacii.
Il folosesti,numai pe acela si dupa o perioada,treptat incerci sa folosesti samponul tau obisnuit.
Eu dintre head & soulders si NIvea,as folosi Nivea cu maxima incredere, cel putin, eu numai Nivea folosec.
Dar acum incearca Nizoral si ai sa vezi ce multumita vei fii!
Succes pe mai departe!

3 răspunsuri:
| Sim0 a răspuns:

Buna. :d Ti-as sugera sa scapi de atatea shampoane. adica ai enumerat destul de multe. Trebuie sa te axezi pe unu-l singur. De exemplu doar Head & Shoulders. este u shampon foarte bun. si o sa te ajute doar daca scapi de celelalte shampoane. schimbarea shampoanelor des provoaca matreata, sau nu te clatesti cum trebuie thinking dar incearca sa scapi de toate produsele si ramai la unu-l singur. Sper ca te-am ajutat :*

| JohNNN explică:

Sunt baiat nu sunt fata laughing. In cazut Nizoral Sampon am intrebat la farmacie si mi-a spus ca neutrogena este mai bun. O sa incerc sa ma axez pe unul dintre ele. Si cred ca acela va ramane neutrogena

| Ioana234 a răspuns:

Nu mai folosii atat de multe sampoane pentru ca ele iti provoaca matreata.In cazuri de genul asta iti recomand sa te duci la farmacie si sa intrebi acolo.Cred ca unul din samponurile alea nu iti primesc