| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Am o problema la dantura... unul dintre canini nu l-am scos la timp si pe la varsta de 16-17 ani mi-a iesit prin spate si primul a cazut pentru ca primul doar se misca foarte putin. Acum mi se vede foarte naspa pentru ca e iesit din rand, mai in spate.
Eu n-as vrea aparat dentar, urasc ideea asta ca ar trebui sa port un aparat doar pentru un dinte pocit laughing) Am auzit ca s-ar putea sa-mi faca si o coroana sau ceva de genul.
Stiti voi alta ideea? Ca sa nu ma duc la stomatolog degeaba sa-mi spuna ca e nevoie de aparat dentar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

"Stiti voi alta ideea?" Iei un polidisc, tai dintele si il lipesti cu superglue acolo unde pare ca se potriveste cel mai bine. ^_^
Radem, glumim, dar trebuie sa mergi la stomatolog. Daca este necesar, el chiar iti poate muta dintele la locui lui -prin interventie chirurgicala (coroana, asa cum ai auzit).