| Alis57 a întrebat:

Bună, are cineva vreo metoda de îndreptat un dinte? In primul rand nu vreau sa îmi pun aparat, nu vreau sa da 20 de mil pentru un aparat, am o dantura dreapta, în afara de un dinte care este mai ieșit în fața și se vede foarte nasol când zâmbesc, aveti vreo metoda de îndreptat, adică vreo metoda de a-l trage mai în interior? Nu mult, numai 2-3 milimetri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca se mai folosesc milioanele vechi?
Stiam ca sunt scoase din uz de peste 10 ani!

| Alis57 explică (pentru Violleta2022):

2000 de lei

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alis57):

Eu am intrebat altceva!

| Alis57 explică (pentru Violleta2022):

Ce anume?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alis57):

Este primul comentariu in lista de sus, chiar nu vezi ce te-am intrebat?
Fac referire la fraza scrisa de tine in topic "nu vreau sa da 20 de mil pentru un aparat" si vin sa te intreb:

"Inca se mai folosesc milioanele vechi?
Stiam ca sunt scoase din uz de peste 10 ani!

| Alis57 explică (pentru Violleta2022):

Scuze, ma gândeam ca te ai referit ca am greșit eu când am zis milioane în loc de lei

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alis57):

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare!

"Inca se mai folosesc milioanele vechi?
Stiam ca sunt scoase din uz de peste 10 ani!"

| Alis57 explică (pentru Violleta2022):

Se folosesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alis57):

Da-mi voie sa ma indoiesc ca se mai folosesc milioanele, odata ce trezoreria statului roman le-a scos din folosinta acum 10 ani.
Poate doar sa se joace copilasii cu milioanele vechi, fiindca pe piata si in viata reala, milioanele vechi sunt scoase din uz pe este 10 ani.
Probabil ca tu esti un copilas mic, care inca ai milioane vechi si vrei sa platesti cu ele. Te anunt cu regret ca ele nu mai au nici o valoare si nu mai exista ca moneda de plata in Romania.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici tu nu i-ai raspuns la intrebare.
Mare branza ca foloseste milioane in loc de mii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Este o branza imensa, fiindca milioanele vechi au iesit din uz si doar copii se mai joaca cu ele.
De ce naiba le mai mentioenaza daca nu mai au nici o valoare?
Oare crede ca cineva o mai baga in seama, daca se duce cu sacosa de bani vechi, sa plateasca?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Alis57):

Jasmina se crede superioara!
Nu cred mai pasteaza cineva banii de pe vremea cand se milioanele vechi. Poate cateva pentru colectionari.
Inca se mai foloseste aceasta expresie, dar toata lumea stie despre ce e vorba

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Dintii nu se indreapta fara aparat.

| Eisenheim a răspuns:

Milioane sau mii Ron, oricum nu ieși fara vreo 6000, știu caz concret vreo 2 ani a negat peste 6000. Plus că după atâta vreme te saturi și începe să fie stresant și dureros pe alocuri

| Eisenheim a răspuns:

Deci bagi o sumă mare, rabzi, sau...ramai cum te-a lăsat Dumnezeu

| BăiatMicCuSculaMareȘiMultLapte a răspuns:

Nu iti recomand sa tragi de el...