| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la o masea. Un dentist mi-a spus ca trebuie scoasa iar alt dentist mi-a zis ca se poate face. Ma poate ajuta cineva care se pricepe la dantura sau are meseria/profilul asta? Adica eu nu inteleg nimic din radiografie. Din cate am inteles ar fi niste infectie la radacini? Las mai jos radiografia! Multumesc! https://imgur.com/gallery/a8teU3s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Ai un dentist DE RAHAT, care NU SE PRICEPE si vrea sa amputeze tot ce prinde

am avut aceeasi problema, dentistul meu din Buciuresti CARE E BUN, i-a reparat dintele lui maica-mea caruia dentistul ei din provincie i-a spus ca trebuie taiata lucrarea si refacuta, in loc sa puna doar plomba care in provincie ar fi costat 50 lei, iar la dentistul meu a costat 80, insa refacerea lucrarii ar fi costat 400 de euroz

trage concluziile singur...

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum vad eu din radiografie nu ai puroi! Ar fi bine sa te duci la cel ce o face!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sunt dentist, dar daca unul a zis ca se poate face, du-te la ala.
Puroiul de la radacina se extrage prin chirurgie, nu trebuie sa renunti la orice radacina infectata.

| TheGentleman a răspuns:

În ziua de azi, extracțiile nu mai sunt necesare

| Cksihja a răspuns:

Mai bine încerci s-o vindeci căci un dinte nou e extrem de scump.