| alex123mihai322 a întrebat:

Am o problema la sala, am tras tare din prima si dupa o saptamana dupa ce mi-a trecut febra, mâna stângă parca nu mai are forța, cu dreapta nu am treaba, ridic dar cu stânga după câteva serii imi pierd toata forta din braț.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| sIncognito a răspuns:

Foloseste greutati mai usoare, te-ai grabit. Exista tentatia asta cand incepi sala. Gaseste o greutate care necesita doar putin mai mult efort si faci repetari mai multe. Apoi treptat adaugi greutate, totodata fiind capabil de un anumit set de repetari. Astfel dezvolti muschii intr-un mod eficient, fara sa le dai terapie de soc.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Aspirina e bună pentru febra musculară.
Data viitoare nu te forța prea mult.