| WiiFii a întrebat:

Salut.

Am fost la sala de fitnes 2 zile consecutiv si din prima zi mi s-a umflat, la mana stanga, bicepsul, iar a doua zi tricepsul si branchioradialis.

Problema este ca nu mai pot sa intind mana stanga, adica pot dar cu greutate deoarece simt ca "ma tine ceva" acolo. Mana este umflata si desul de mult acolo.

Este dela febra musculara sau mi-am dislocat cotul?(si cu mana dreapta am aceeasi problema dar ea nu s-a umflat.)

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Stai linistit.nu e nici o dislocare acolo.Si eu am patit dar doar la o mana.o sa-si revina in cateva zile.

3 răspunsuri:
| vSorin a răspuns:

Daca esti incepator, clar febra, parerea mea.
Nu te mai forta, incearca cu greutati mici si multe repetari, vei iesi mai castigat.winking

| Zoricutzu a răspuns:

O metoda pentru scapat de febra musculara e sa iei o aspirina, nu scapi imediat de durere, dar durerea e ceva mai mica...

| WiiFii explică:

Doar stanga e umflata. Si nu pot sa le intind pe ambele.