| Auraș_Marius_1997 a întrebat:

Am o problemă legată de bunica mea, care are 64 de ani. De o lună și ceva, i se umflă foarte rău buzele și ochiul stâng. Țin să menționez că asta nu se întâmplă foarte des, iar din câte am observat noi ar fi ceva de la stomac. Prima oară am crezut că are o infecție la dantură, dar nu cred. Aveți vreo idee, de ce se întâmplă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
In primul rand aici nu e cabinet medical, citeste cu atentie ce scrie jos cu rosu!
Unele simptome te induc in eroare si necesita un control medical mai amanuntit!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si medicul ce a zis?

| francut a răspuns:

Daca tu spui "de la stomac" inseamna ca ori a devenit alergica la ceva, ori a mancat ceva stricat. Dar s-ar putea sa fie si o infectie. Sa mearga numaidecat la medic.

| PringAloe a răspuns:

Sau poate fi alergica la un aliment sau ceva din jurul ei, cel mai bine ar fi sa vorbeasca cu medicul de familie, pentru o trimitere