| Jezzo a întrebat:

Am o problema, ma doare degetul mare de la piciorul stang, prima oara m-am gandit ca e din cauza unui colt dar dupa l-am taiat si acum ma doare si mai tare, si cred ca este o infectie. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Aware a răspuns:

Pai am intalnit multe cazuri asemanatoare sau chiar identice.Problema e ca daca nu iti tai unghiile corect s-ar putea sa,, patesti,, sa ai unghie incarnata, adica unghia sa nu creasca corect s. a. m. d. daca ai asta trebuie neaparat sa mergi la spital.