| David1994 a întrebat:

Am o problema... Ma enervez foarte repede si nu pot sa imi controlez furia... niste idei sau ce as putea face va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar fi bine sa te vada un psiholog.
Ti-ar prinde bine o consiliere psihologica.
Te pup!

12 răspunsuri:
| zer0 a răspuns:

Incearca sa meditezi, asta o sa te ajute sa gandesti mai limpede si sa iti dai seama ca te enervezi dintr-o prostie sau ca iti consumi energia pe nimic.
Nu te astepta la schimbari mari pe termen scurt.
Sper sa nu te enervezi de la raspunsuri laughing

| Azµre a răspuns:

Mergi la medic, nu e ceva ce poți trata singur acasă!

| Crucified a răspuns:

Calmante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea niste ceaiuri. Sa ai o seara frumoasa.

| IonutGaby a răspuns:

Te controlezi, si eu ma enervez foarte repede, dar ma gandesc ca cine stie ce porcarii mai fac, incerc cat de mult pot sa ma controlez, sau cum ti-a spus ZmotoXD ia-ti ceva flexibil pe care sa iti descarci nervii, ar fi bine sa faci si niste sedinte la psiholog astfel incat sa inveti cum sa te controlezi.Succes!

| Braunion a răspuns:

Niste sedative.

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Numara pana la zece, respirand adanc dupa ce ai numarat fiecare numar. gandeste pozitiv(cainii latra, ursul merge)(cel mai destept cedeaza). saaaau, stai pe o trecere de pietoni dupa ce se face rosu la pietoni. Sa vezi atunci nervi si furie, mult mai mari ca ale tale.

| infectieacuta a răspuns:

Asa faci si tu nu? laughing)

| Panic4Free a răspuns (pentru infectieacuta):

Nope. I-am dat un sfat prietenesc. Nu mai stii Ionuţe ca la tine am vazut faza asta?

| infectieacuta a răspuns (pentru Panic4Free):

raised eyebrows

| DiCaprio66 a răspuns:

Salut. In primul rand pot sa te sfatuiesc sa iti cumperi o mingiuta flexibila s-o ai la tine peste tot. Cand te enervezi te poti descarca pe mingiuta ta. In timpul furiei o strangi foarte tare in mana. Sper ca te-am ajutat. BAFTA!

| ViorelPopa321 a răspuns:

Loveste sacul de box big grin. Poti incerca si varianta cu dulapul sau cutia frustrarilor. Cand esti suparat, furios te duci la dulap sau la cutie si te descarci acolo. Spui tot ce te supara sau ce iti vine tie si cum iti vine sa te descarci.