| Borcila_Adrian_1999 a întrebat:

Salut..Am 16 ani am o problema delicata...Sunt putin cam agresiv, ma controlez greu, ma enervez repede si vreau sa opresc asta si nu stiu cum, azi mi-am lovit cel mai bun prieten al meu si imi pare foarte rau.
Nu stiu ce sa fac nici eu nu ma mai suport

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fa-ti o iubita. Sa vezi ce te calmezi. Daca nu, du-te la sala de box, sau lupte ceva, sa vezi ce te calmezi. Iti descarci toata furia.

| Borcila_Adrian_1999 explică (pentru GdX):

Am fost si la K1 pot sa zic ca ma calma dar de cand nu ma mai duc am vreo 3 luni sunt agitat foarte tare

| OldSoul a răspuns:

Cumpara-ti un sac de box si descarca-te acasa.

| Mayhem666 a răspuns:

De obicei temperamentul agresiv vine si de la prea multa energie, asa ca renunta la cafea, iar atunci cand simti ca incepi sa te enervezi, incearca sa inspiri si sa expiri usor si o sa iti treaca.
Eu folosesc aceasta tehnica atunci cand am emotii, si mai ma calmeaza putin.

| Borcila_Adrian_1999 explică (pentru Mayhem666):

Nu beau cafea, faceam k1 acum 3 luni dar nu m-am mai dus din cuaza transporului nu avem cu ce sa vin acasa in fine de cand nu mai fac antrenamentele simt ca vreau sa ma bat cu tot ce imi iese in cale, si sunt cam agitat de obicei daca beau cafea ma adoarme

| Staind a răspuns:

Da-ti o labuta, cere-ti scuze.

| ABCD122 a răspuns:

Iti recomand sa te calmezi, inspira adânc si încearcă sa iti concentrezi atenția spre altceva decât nervii tai ( daca te tot gândești, devii mai agitat)