| Anonim0310 a întrebat:

.. Vreau să mă apuc de sport dar problema e că dacă vreau sa fac asta trebuie sa mai iau in greutate, de aici și întrebarea :
Cum pot sa am mai multă poftă de mâncare/sa mănânc mai mult, incerc sa iau in greutate dar tot sar peste mese sau mănânc foarte puțin, ce ar trebui sa fac sa îmi crească pofta?
Cam acum un an nu aveam problema asta, mâncăm foarte foarte mult și totuși nu reușeam să iau in greutate...ce alimente mă pot ajuta cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru pofta de mancare, e bine sa mananci chestii amare. Astea iti cresc apetitul.
Mananca regulat, nu mese peste mese. Daca ii dai intr-una de macinat, stomacul o sa consume mai multa energie, si o sa obosesti.
Si exagera la o masa.
Mananca si tu orez, avocado, porumb, cartofi...