| Only2Kill a întrebat:

am o problema orala:pe limba am mereu ceva alb, ca o pasta asa, si nu se curata cand ma spal pe dinti nici daca frec calumea.De la ce e? Cum pot scapa de ea(am incercat detoate ceaiurile si nu merge). Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ORL. Cred ca ai o infectie cu o ciuperca. Nu iti va trece cu ceaiuri, ci numai cu tratament special.

| solumaam a răspuns:

Se numeste afta si nu ai cum sa o stergi pentru ca este o exema bucala ...mergi la medic si vei scapa de ea!

| Inspiratie a răspuns:

Iti recomand sa consulti medicul in cel mai scurt timp cu putinta. Am o vaga banuiala ce ar putea fi insa nu vreau sa te sperii. Prima solutie este cea mai buna

| Inspiratie a răspuns:

Cu certitudine, dar ca sa ma scot ma gandeam ca ar putea fi candidoza.

| Babydoll_4700 a răspuns:

Poate fi o afta. Foloseste miericica (glicerina boraxata) si daca dupa o saptamana nu trece, du-te la medic.

| Babydoll_4700 a răspuns:

@ Inspiratie
Si cam care este banuiala ta daca nu sunt prea indiscreta?hee hee Te gandesti la ce ma gandesc si eu?

| Smile_3473 a răspuns:

Poti incerca cu glicerina boraxata; se gaseste in farmacii. La mine a functionat...

| Lasatunumele a răspuns:

Posibil ca limba ta sa fie incarcata de la antibiotice, sau pur si simplu mananci nesanatos, si organismul tau scoate toxinele pe unde poate, incearca sa faci o detoxifiere, sau sa te speli cu tinctura de propolisbig grin La mine functioneaza

| silviu_5499 a răspuns:

Din cauza dulciurilor eu asa stiam

| Crysty_9003 a răspuns:

Iti sugerez sa mergi la medic cred ca ai sifilis

| Elisa_6224 a răspuns:

Eu ti as recomanda sa mergi la medic...ar fi cel mai binebig grin