| LaNaibaa a întrebat:

Cum pot scapa de un cos? Am DOAR unu, care este exact pe nas sad! Cum pot scapa de el? Am incercat cu pasta de dinti si nu merge. Alt remediu natural imi puteti da?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa iti treaca rapid iti recomand crema Ivatherm Akne Syt, da rezultate excelente intr-un timp scurt. Si e buna de tinut la casa omului cand se mai trezeste un monstrulet la viata.

| kitty00 a răspuns:

Miere,zahar si putina apa, toate combinate.big grinbig grinbig grin poti da pe toata fatahappy funda?

| kitty00 a răspuns:

Uuu sau himalaya.O crema de la magazin naturistwinking

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Iati de la Farmacie o crema numita Baneocin:*
Este foarte buna
Ea se foloseste in mai multe dar mai bine citesti prospectul:*

| YouNoob a răspuns:

Poti sa tai nasul lol

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa folosesti batonul corector purificator din gama Gerovital Plant Stop Acnee. Produsul se aplică, după curăţarea prealabilă a tenului, pe punctele acneice şi se uniformizează. (http://farmec.ro/produse/ten/baton-corector-purificator-97.html)

| Alexa843 a răspuns:

Nu pune mana incontinuu pe el si atunci cand varful se face alb ia un ac baga-l in spirt sau pune-l deasupra unei flacari(ca sa-l dezinfectezi) si cresteaza incet cu varful acului cosul.

| WeWillSeeAgainInHell a răspuns:

Salut! Il poti stoarce sau daca nu foloseste o crema speciala pentru cosuri (eu am folosit intr-un timp Garniere si e buna ).

| Cristiana4 a răspuns:

Eu folosesc spirt cu crin si apoi dau cu o crema de la farmacie(ivatherm) si am scapat de cosuri...Succes.Funda?

| micutzadarcool a răspuns:

lamaie stoarsa intr-o cana si apoi cu un disc demachiant te dai pe fata de 3 ori pr zi si in 2, zile dispare

| EeDiy a răspuns:

Cum iti cureti tenul in mod corect

Iata cei trei pasi pentru a-ti curata corect tenul;

A. Gaseste o lotiune de curatare potrivita pentru tipul tau de ten. Daca ai acnee atunci ai nevoie de una cu ingrediente precum zincul.

B. Foloseste apa calduta pentru a-ti umezi tenul inainte de a aplica lotiunea de curatare.

C. Maseaza-ti fata cu lotiunea respectiva cel putin 30 de secunde si maxim un minut si apoi clateste-te cu apa calduta.

| anonim6826 a răspuns:

Pasta de dinti doar reduce roseata. Cel mai bine e sa te duci la farmacie sa iei un produs care usuca cosul.
Natural. nu prea stiu. Incearca cu ceai de menta pus intr-un paharel ceva si bagat la congelator dupa iti dai dimineata pe cosul tau