| Livy123 a întrebat:

Am o problema si e una serioasa,deci sper sa nu radeti de mine!
Pentru mine,fiecare zi e ca un cosmar,noaptea respir foarte greu,ma culc ft greu.(am candidoza bucala-pe limba-poate este un motiv),iar dimineata ma trezesc cu o stare de scarba,simt ca ceva ma strange de gat! Asa mai lipsesc de la scoala, fiindca imi este foarte rau.Asta mi se intampla si cand am emotii, inaintea unui test de ex! Plus ca sunt clasa8-a si dau examenul.Nu stiu ce sa fac.
Stiti ce as putea avea si cum as putea trata?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic fara sa stai pe ganduri. Iar increderea in Dumnezeu te va ajuta mai mult decat iti poti imagina. De aceea te sfatuiesc sa te pleci pe genunchi in camaruta ta si ceri cu staruinta Bunului nostru Tata ceresc sa rezolve problema ta. Crede ca El "poate sa faca nespus mai mult decat cerem sau gandim noi". (Efeseni.3:20) Staruieste zilnic in rugaciune inaintea Lui pentru vindecarea ta; si nu iti spun cat de fericita vei fi cand vei primi raspuns! Crede ca El vrea sa iti vindece si sufletul si trupul.
Citeste de aici http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/luca/18/ de la versetul 1 la 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxietate mai, acea stare de teama, asata face ca sa ai senzatia ca nu poti respira si teama sa adormi. Lipsa de liniste din suflet.Mergi la psiholog si spune asta.Din ce in ce mai multa lume sufera de aceasta...afectiune.

| StefanKogut a răspuns:

Baiat sau fata? Daca esti fata e anxietate si nici candidoza aia nu ajuta, daca esti baiat, du-te sa te vada un cardiolog.