| Dinu_Ioana_2000 a întrebat:

Hei TPU.
De cam vreo doua saptamani tusesc. Am fost la doctor si mi-a spus ca am doar o bronsita acuta, si nu e nimic de care sa ma ingrijorez.
Chestia e ca noaptea ma trezesc dintr-o data si incep sa tusesc foarte tare, fara sa ma pot opri. Si nici nu mai am aer. Deci parca ma strange cineva de gat, apoi vomit. Imi revin foarte greu dupa si imi e si frica sa ma mai culc. Am auzit ca poti sa mori de la asta. Simt ca mor.
Ce as putea face in legatura cu asta?
DAU FUNDA! URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariabianca2004 a răspuns:

Cumpara-ti aspirina tamponata si halls ( sau alte bomboane de gat de la farmacie). Si eu am avut problema asta + sa iti cumperi pastile numite : AMOXACILINA ANTIBIOTICE 250mg. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

O sa iti treaca ai si tu rabdare, nu ai fost niciodata racita?
De parca ar fi ceva boala raceala asta asa va speriati.
Nu trece asa usor, imbracate mai gros si o sa iti treaca, sper ca te-am ajutat!

| Dinu_Ioana_2000 explică (pentru ovidiu123432):

Ei bine, da. am mai fost racita.
Dar nu asa, adica eram racita gen imi curgea nasul 2-3 zile si gata. Dar acum imi e frica sa ma mai culc

| ovidiu123432 a răspuns (pentru Dinu_Ioana_2000):

Incearca sa mergi la medicul de familie sau la un spital ceva.

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Tusea e ceva normal la o raceala severa,chiar si la una obisnuita. Stai linistita, nu patesti nimic! O sa-ti treaca, dar poti merge la farmacie sa-ti iei sirop de tuse. Ma gandesc ca e seaca, nu?
Sunt o garamada de siropuri. E foarte bun si cel de brad, facut acasa.

| Dinu_Ioana_2000 explică (pentru Alexxxaa1010):

Am luat o gramada de medicamente si siropuri.
Da, dar nu stiu ce sa fac sa nu ma mai inec noaptea in somn. crying