| Dony20 a întrebat:

Va rog frumos ca luati ca atare aceasta intrebare!
Sunt ingrijorat! De ceva vreme (cateva luni) am o durere doar dupa ejaculare intre anus si testicole (ca o apasare)! Din ce m-am interesat eu este posibil sa am prostatita! (Inflamarea prostatei)! Nu stiu din ce cauza am aceasta problema, cert e ca problema persista si ma ingrijoreaza. Nu am alte simptome sau alte probleme nici in timpul actului sexual, doar dupa acea durere care dureaza cateva ore dupa care trece.
Momentan sunt plecat in strainatate si nu am posibilitatea de a apela la un doctor!
Am 22 de ani si sunt ingrijorat!
Rog seriozitate!
Nu stiu daca ma poate afecta mai rau pe viitor sa am probleme mai grave!

4 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Mai bine ai vizita un medic

| Hammurabi a răspuns:

Mai mult ca sigur este prostatita. De obicei o poate genera o banală infecție urinară. Vindecarea necesită un tratament cu antibiotice iar pe lăngă asta există o grămadă de tratamente naturiste destul de eficiente.

| Dony20 explică (pentru Hammurabi):

Salut! Este grav? Adica ma gandesc pe viitor sa nu am probleme grave...gen sa nu mai pot face sex etc... sad

| Hammurabi a răspuns (pentru Dony20):

Nu este grav dar trebuie tratata. Netratata poate deveni o problema serioasa.