| ToxikMetamorphosis a întrebat:

Am o problema...si nu stiu exact ce sa fac. Imi place rock-ul si imi place sa cant rock prin casa. Si de 2 zile am o durere in partea stanga a pieptului si ma sperie pentru ca de vreo 2 luni m-am si apucat de fumat...Dar nu fumez prea mult. Si nu am mai fumat de vreo 2 saptamani. deci nu cred ca e de la tigari. Ar trebui totusi sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carolina_8072 a răspuns:

Stai calma ca nu e de la muzica, in shicmb ar putea fi de la tigari dar nu sunt prea sigura.Stiu atatea persoane care fumeaza si nu patesc asa. Uite eu nu fumez si uneori ma doare si pe mine pieptul in partea stanga, acolo fiind inima.Cel mai adesea de la miscarile bruste pe care le fac sau pur si simplu stau linistita si ma doare.Mai asteapta o saptamana doua si daca durerile continua atunci du-te la un control medical. Spre exemplu pe mine uneori ma apuca niste dureri ingrozitatoare la spatele capului timp de 2 secunde, asta din cauza miscarilor pe care le fac totul a inceput de cand jucam handbal la scoala dar acum numai joc si totusi foarte rar mai am asemena dureri.Ai grija de tine si numai fuma!

| ToxikMetamorphosis explică (pentru carolina_8072):

Ok. Multumesc mult de sfathappy

5 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Partea buna este ca iti place rock-ul... nu, nu este nici de la cantat, nici de la fumat, nici de la muzica! asa ca stai linistita... in plus daca fumezi de 2 luni nu e o perioada lunga!

| ToxikMetamorphosis explică (pentru drhotzu):

Pfiuu...m-ai linistit! In dimineata asta chiar nu am mai simtit nicio durere cand respiram niciunde. Cred ca a fost ceva de scurta durata. happy

| drhotzu a răspuns (pentru ToxikMetamorphosis):

Asa ca stai linistita! nu ai de ce sa intrii in panica!

| GGL a răspuns:

De la rock sigur nu elaughing(daca esti preot...e de la sata...pardon, rock) e de la fumat. LASA-TE DE FUMAT!