| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si va cer ajutorul.De cand m-am nascut am deviatie de sept, iar in ultimi 3 ani a inceput sa se observe din profil, dra nu asta e problema.Problema e ca nu pot sa respir decat pe o nara(asta de mult)si in ultimul timp am inceput sa si "scasnes" fiindca simt ca nu mai am aer si plus ca septul mi se vede mai mare dintr-o paret si din alta mai mic si din fata parca imi iese osul.Intrebarea este:
Care sunt consecintele daca imi fac la 13 ani sau 15 ani operatia de deviatie de sept si nu la 18?(am 13 ani)Mi se opreste cresterea normala a nasului sua stiu eu creste mai mare si stramb?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Silviu_6355 a răspuns:

Cred ca o sa iti creasca mai mare si stramb, am si eu un var care a avut problema asta.El s-a operat la 11 ani