| Corsi a întrebat:

Am o problema sunt cam scund. Am 17 ani si 5 zile. Inaltime aprox. 1.70 nu mai mult si greutate 56 kg. Cum pot face 60 kg? Eu sunt destul se gras dar am grasime la burta. Mainile le am mici ma refer la partea superipara a mainilor. Daca fac sala imi cresc mainile? La grosime ma refer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

De ce nu mergi la un medic endocrinolog sa te consulte si sa iti faci niste analize poate ai probleme de tip endocrinologic si care se pot trata(problemele).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu faci sala, preferabil te apuci de inot, iar tu trebuie sa ramai la aceasta greutate.Mai bine te apuci de acassa sa faci niste abdomene flotari si tractiuni. Sala te apuci peste 2 ani caci nu prea esti dezvoltat...
Ia-ti niste gantere

| FlorinCmb a răspuns:

Nu mai face presa! Numai cresti de la presq si nici genoflexiunii cu haltera. Si sa nu faci cu mari greutati eu am 15 ani si 1.68 sau 1.69 mi-a spus un om care are experienta de peste 20 de ani. Sper ca te a ajutat comentariu meu