| axenterobert a întrebat:

Am o promblema, acum 1 luna si 2.3 saptamani m-am operat la deget..am avut unghie incarnata : ma cusut cu 2 fire.
Iata ca de 2 zile, unde ma cusut, toata zona este rosie si s-a format o basica[ care are ceva mov..alb in interior] sunt foarte speriat, va rog frumos sa ma ajutati: Intrebarile mele sunt : ce este aia?
Este grav?
Necesita o alta interventie chirurgicala?
Se poate trata prin medicamente?=[

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adrian1606 a răspuns:

Consulta un medic, doar el te poate ajuta.

| username_3216 a răspuns:

Cred ca "ceva mov" e sange iar "ceva alb" e puroi, cred ca ti s-a infectat, mai mult ca sigur ca trebuie facut un drenaj la lichidul ala, antibioticele nu cred ca ajuta si chiar daca ar ajuta, dureaza pana sa isi faca efectul
poti sa mergi la medicul care a intervenit si te rezolvawinking