| deathnote001 a întrebat:

am observat ca mi-a aparut o pata galbena pe albul ochiului, cum as putea sa remediez asta? (cred ca e de la oboseala, am stat prea mult pe calculator )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImHereForYou a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa te odihnesti...pata va disparea doar daca vei dormi indeajuns incat sa nu mai simti oboseala! Nu e nimic grav! oh go on

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu am o pata mica rosiatica de ani de zile,nu se intinde dar nici nu deranjaza cu nimic, atata timp cat nu iti este afectata vederea, cat nu se mareste, las-o asa, dar daca vei observa modificari atunci mergi la medic

| deathnote001 explică:

Multumesc foarte mult, ma ingrijorasem, v-as da la toti funda dar nu pot, scuze

| Bogdan_Diana_Didona_1975 a răspuns:

De la oboseala, ochii se pot inrosi.
Ingalbenirea indica o problema a ficatului, deci e necesara o analiza.

| AndreeaMonica99 a răspuns:

Trebuie sa te odihnesti, stai linistit. Si mai sunt de parere ca ar trebui sa mai tai din orele pe care ti le petreci la calculator si televizor.

| EugenMarian a răspuns:

Ai pupila ochiului afectata iti recomand niste picaturi sau stai cateva zile departe de calculator