| almaz a întrebat:

am primit un pumn în ochi la antrenamente, a fost suficient de puternică pălitura, au trecut 5 zile, deja ochiul s-a dezumflat şi e vânat. Partea dreaptă a feței e toată amorțită, buza din partea dreaptă nasu, obrazu....la început gândeam că peste 1-2 zile o să revină la normal, dar acest lucru nu s-a întâmplat, o să treacă sau nu? credeți că este cazul ca să mă arăt unui medic? în mod normal peste cît timp trebuie să-mi treacă amorțeala aceasta? mă îngrijorează puțin, poate îmi propuneţi un tratament, mulţumesc mult pentru răspunsuri anticipat, pa-pa ))))

Apropo, am fost astăzi la un medic să văd dacă e tot e ok cu vederea și să-mi scrie un tratament pentru că mi-o crăpat un vas sangvin în ochi și e roșu foarte tare, într-un final tratamentul l-am primit și deja îl aplic...)))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa-si revina dar va mai dura cel putin 10-15 zile. Alta data sa mergi imediat la medic. Puteai sa ramai fara vedere.