| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu dinti din fata [ sus ] vreau si eu sa stiu daca se poate plomba si daca se vede plomba urat.

3 Dinti dintre care unu lipseste ff putin

Funda++

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Amorezatul a răspuns:

Atentie: trebuie sa vizitezi un stomatolog. Oricum depinde de problema. Dinti se pot plomba dar este inestetica, plombele se pot pune in fata pe partea inferioara pentru a nu fi inestetice, dar depinde de cum este pozitionata caria. Daca sunt strambi exista fatade dentare, sunt eftine si foarte eficiente iar daca inca ai varsta potrivita, aparat dentar. Succes si consulta un stomatolog ori o clinica dentara pentru mai multe informatie, ori cauta pe google.ro articole despre estetica dentara.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Dacă vei merge la un medic stomatolog competent, va ști cum să-ți pună plomba în așa fel încât să nu se vadă.
Iar în cazul în care la unul dintre ei ai o carie foarte mare și te va durea chiar și atunci când te clătești cu apă, în mod sigur îți va scoate nervul.
Sănătate!

| VladimirPutin a răspuns:

întreabă pe doctor

| iEmonel a răspuns:

Dintii nu se plombeaza. Poti sa ii inlocuiesti cu dinti de portelan [ scoti dintii care te deranjeaza si pui altii falsi, dar e destul de scump ].