| kar1GaNNN a întrebat:

Vreau sa stiu daca m-ar putea durea un dinte cu o gaura mica in el atunci cand mi-l face dentistul, cand il curata si pune plomba. si in cat timp poate sa puna o plomba la un dinte.?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MgdDroopy a răspuns:

Nu doare. Dacă doare, face anestezie. Și atunci chiar că nu mai ai probleme.
In funcție de nevoi poate pune plomba si pe loc.
Dacă îți scoate nervul, atunci te duci de câteva ori ca să curețe canalul.