| David_Pavel_2000 a întrebat:

am si eu o intrebare... as putea slabi ceva prin a face gen
30 de flotari, 30 de genoflexiuni si 30 abdomene pe noapte?
Pe langa asta sa mai alerg si in fiecare zi?
As putea slabi prin chestia asta sau cea mai buna solutie, e de a merge la sala?
Multumesc Anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Cardio, deficit caloric. Deci ajuta si ce ai spus acolo, dar fara alimentatie corecta e degeaba. Si daca vrei sa pui masa musculara in loc sa slabesti, fa exercitii cu greutati.

| Adrian1555 a răspuns:

Nici daca faci 200 de abdomene, 200 de flotari si nici 200 de genoflexiuni nu o sa slabesti
Si nici daca te duci la sala
Sa nu crezi ca(,) corpul uman slabese cand intra intr-un fitness gym
Poti sa te duci si sa tragi de gantere 2 ore si nu slabesti
Slabitul si masa musculara sunt total diferite si se formeaza total diferit
Ca sa slabesti conteaza alimentatia ( in caz a n-ai habar cum se face poti sa-mi lasi un msj si te voi ajuta sa intelegi detaliat) si masa musculara se face prin antrenament
Dar ca de ex
Daca esti gras si tragi de gantere nu se vor vedea rezultate nici macar in ani de sala
In schimb daca esti slab rezultatele or sa se vada pe luna ce trece
Deci daca esti gras slabit si dupa muschi
Daca esti slab direct muschi si aia e
Bafta

| Anonim77997 a răspuns:

Da este in regula pentru inceput, corpul o sa se obisnuiasca cu efortu si ai putea dupa o luna-doua sa te duci la sala pentru a incepe niste antrenamente mai epuizante, bineinteles ca trebuie sa te sfatuiesti cu antrenorul salii, o sa incepi un antrenament de tip circuit, urmate de o jumatate de ora cardio si mai apoi sa treci la treburi ceva mai serioase. Majoritatea oamenilor vor rezultate rapide si nu obtin pe cat de rapid s-ar fi asteptat, si multi renunta. Ai rabdare si progreseaza treptat. Totusi obiectivele in mare masura depind, pe langa sport, si de o alimentatie corecta. Daca obiectivul tau este sa slabesti atunci trebuie in mod evident ar trebui sa renunti la alimentele cu un continut ridicat de grasimi. Recapitulare:
-este o idee buna ceea ce vrei sa faci, dar cu timpul o sa-ti trebuiasca mai mult efort;
-dieta ajuta in mare parte la succesul obiectivului, in combinatie cu sport(foarte important)
-rabdare si progres treptat(nu ai vrea sa te accidentezi)
Succes cu obiectivul!