| Kindal38 a întrebat:

Am si eu o întrebare in legatura cu mama mea. De vreo 4 zile doarme 8 ore pe noapte dar este obosită toată ziua si fara putere.Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Probabil carente nutritionale sau este o persoana mai sensibila si se adapteaza mai greu la schimbarile de anotimpuri si manifesta astenia de toamna.
O serie de analize la medicul de familie ca sa excluda alte afectiuni si sa consume mai multe fructe si legume si sa aiba o alimentatie variata.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa mearga la medicul de familie care ii va da trimitere pentru analize. Pe aici nu sunt medici!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai spus daca are servici, poate este foarte obosită după program, sau ce alte boli are, ce varsta are mama ta? Problemele cu somnul au diverse cauze oboseală sau probleme mai grave cu ficatul, ar trebui sa o vada un medic. Tu esti fată sau baiat? Ce varsta ai? mergi cu mama ta sa si faca toate analizele si sa afle exact cauza.

| sierra1 a răspuns:

Intrebarea ar trebui s-o formuleze maică-ta, medicului de familie. Noroc

| bvzmsam a răspuns:

Daca inainte de aceste 4 zile cand doarme 8 ore, dormea cate 4 ore, schimbarea de 4 ore poate afecta. Bioritmul corpului se va stabiliza dupa cateva saptamani, atunci teoretic nu ar mai trebui sa fie obosita.