| ionutandrey98 a întrebat:

Am si eu o intrebare la voi. Sa va povestesc. Deci eu trebuie sa ma duc la spital sa ma operez de polipi. Am auzit pe cineva ca trebuie sa stau in spital internatcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying. Este chiar asa trebuie sa stau in spital internat 1-2 zilecrying dau funda pentru cine imi explica si cum se face operatia de polipi si daca stau in spital

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mary4567 a răspuns:

Eu am fost operata de polipi.Prima data analize la sange, te interneaza si stai 1/2 zile. Eu am stat 2 pentru ca nu sunt din oras si a zis doctorul ca e mai bine sa raman.Acum sa iti zic cum e operatia. Dureaza cam 10 minute, polipii sunt ca niste bucatele de carne pe care ti le scoate cu un fel de cleste/penseta prin cavitatea bucala.Inainte de operatie te amorteste cu un spray (oribil). Si eu eram foarte speriata cand m-a dus in sala de operatie dar e foarte simplu, incearca sa fii linistita si sa faci ce iti zice doctorulwinking TOTUL VA FI BINEwinking Funda?

10 răspunsuri:
| Bijou a răspuns:

Operatia merge rapid, dureaza cateva minute, apoi ramai cateva ore in spital, si daca totul decurge normal, pana dupa amiaza esti acasa

| MrSpooky a răspuns:

Pai eu am fost operat de polipi la targu mures si ma stat internat o saptamana
operatia e facuta cu laserul

| DerFinne a răspuns:

Stai linistit... pe mine m-au tinut numai 5 ore dupa operatie in spitalwinking nu vei sta internat iti spun din propria experienta happy operatia de polipi este cea mai usoara dintre operatii cu un fel de penseta... NU este nici o problema Bafta!

| ionutandrey98 explică:

cryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying:O pe bune o saptamana? pai cand eram mai mic m-am dus la spital si mau operat si miau si dat drumul acum 4-5-6 ani

| ionutandrey98 explică:

:O:O:O:O sa nu imi spui acum o sa imi faca si in gat anestezie? dar sper sa nu imi bage flexuracrying

| ionutandrey98 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri. Dar nu stiu la care sa va dau fundasad toate raspunsurile au fost bune. dati-mi o idee cum sa va dau la toti funathinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am operat acum cativa ani si operati a durat putin. a inceput la ora 8 si la ora 2 eram deja aksa.

| geany98 a răspuns:

Pai ca sa fiu sigura da cred ca trebuie sa stai depinde de cazul tau:
Si eu am fost operata de polipi si imi amintesc ca am stat si eu si sora mea in spital ca cateva zile si am facut aerosol si m'au operat deoarece nu mi-a trecut ...nu imi mai amintesc daca m-a durut sau nu dar imi amintesc ca eram treaza cand mi-au facut-o dar normal ca nu simteam nimic...nu stiu sa iti dau prea multe detalii deaorece aveam doar 3 ani. sper sa treci cu bine si sa nu te sperihappy>. mult norocbig grin

| Ineffable a răspuns:

LOL cineva te-a mintit happy operatia e foarte simpla, dureaza doar cateva secunde si nu o sa doara aproape deloc pentru ca anesteziaza locul happy o sa te lase sa pleci dupa putin timp cand nu mai curge sange si o sa te doara gatul putin dupa :-p nu e nici un motiv sa iti faci griji

| rebeca94 a răspuns:

Bai.deci am fost si eu operata doare putin.acum depinde de anestezie. dureaza cum vreo 5-10 min si dupa cateva ore iti da drumu acasa, deci nu e neaparat sa te tina internat. funda:*happybig grin