| anonim_4396 a întrebat:

De cativa ani am mereu nasul infundat, mai exact de obicei nu pot respira decat pe o singura nara, uneori e cea dreapta alteori cea stanga. Cred ca am polipi si as vrea sa merg sa ma operez sa scap de ei. Este cineva printre dumneavoastra care imi poate explica cum e operatia, e dureros, cum e dupa, trebuie urmezi un tratament, stai internat sau e o chestie usoara si rapida, cat dureaza operatia, pot sa reapara? Multumiri anticipate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu ai fost la control, de ce crezi ca ai polipi?
Si eu am aceasta problema, mi se infunda cand o nara cand cealalta, se usuca si nu pot respira corect.
Am fost la medic si s-a constatat ca nu am polipi (cel pitin asa am crezut eu)
Eu am urmat un mic tratament si cat de cat sunt multumita.
Dar la mine, problemele sunt mult mai mari si ma confrunt si cu problema nasului.
Fa un control la specialist si vezi ce parere are.
O zi buna happy

| Otto2014 a răspuns:

In caz ca ai polipi, te duci in spital, te internezi, dupa 30 de minute vine doctorul si-ti da un anestezic, dupa 5 minute vine iar,si te duci pe picioarele tale,in sala de operatie,o sa fii ametit de la anestezic,si acolo te pun pe masa de operatie,te anesteziaza complet, cand te trezesti simti o durere in gat, ca cand esti ragusit, dar nimic grav, am trecut prin asta si operatia dureaza 5 minute,eu am facut-o pentru ca raceam mereu, acum sunt ca tine, nu stiu de ce, adica raspir pe o nara, dupa pe alta