| ALEXXXL19 a întrebat:

am și eu o întrebare lucrez cam in jur de 8 ore stau in picioare și de curând am niste mici senzația. În jona dreapta jos chiar unde e apendicita dureri care pleacă până la. buric si înapoi și nu mai am pofta de a manca arsuri și uneori Ona acea se încălzește puțin dar nu este normal. Ce ar putea fi apendicita început.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dacă nu ești încă operat de apendicită, s-ar putea să fi pe aproape. Stai culcat pe spate și incearcă să ridici genunchiul drept la piept. Dacă doare la mișcarea asta mergi la doctor că ai apendicită.

| ALEXXXL19 explică:

Doare puțin.

| BigBadWolff a răspuns:

Stiu senzatia asta si eu lucrez 8ore pe zi si am aceleasi dureri dar nu sunt de la apendicita si vine de un pic mai jos si asta e din cauza ca ridici chestii grele sau depui mult efort si din cauza lipsei de somn si a alimentatiei proaste eu iau un omez si nu mai doare. Sper ca te-am ajutat sanatate si sper ca vei fi ok.