| anonim_4396 a întrebat:

am şi eu o întrebare pentru voi happy

Am fost la un control la ochi acum ceva timp si mi-au spus ca eu vad perfect doar ca imi trebuiesc niste ochelari de protectie pentru monitor, neoane, tv etc... am acceptat dar ma dor ochii de la ochelarii care mi-au dat.
Tin sa mentionez ca eu nu am purtat nici-o dată ochelari şi nu am probleme cu vederea doar că pur şi simplu mă dor ochii de la ochelarii aia, nu suport nici ochelarii 3d pentru ca si de la ei ma dor ochii.
Ochelarii de soare nu am nici-o problemă dar îi port foarte rar (doar vara).

Deci... cam ce ar putea fi? avand in vedere ca mi-au spus ca eu vad bine si nu am nici-o problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larisalary12 a răspuns:

Pai probabil pana te acomodezi cu ei te vor durea ochii

1 răspuns:
| Nykol2804 a răspuns:

Probabil acei ochelari au niste dioptrii care nu sunt bune pentru tine sau exista si varianta in care sa te doara ochii ca nu esti obisnuit dar asta cam rar. eu zic sa te mai duci la inca un control si sa explici situatia!
multa bafta happy