| BobStone31570 a întrebat:

Salut, eu port ochelari de vedere si lumina de vara e cam puternică. Am astigmatism cu hipermetropie si vreau sa imi protejez ochii de la lumina puternica. Problema e ca port ochelari de soare și nu vad bine deloc prin ei. Ce credeți, merita sa imi cumpar niste ochelari de vedere cu ataș magnetic de ochelari de soare peste, chiar daca anul viitor in primăvară e posibil sa imi schimb ochelarii pentru posibil sa se schimbe si dioptriile, ce credeți? Merită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa face ti un consult oftalmologic sa va dea medicul reteta de ochelari cu dioptriile care vi se potrivesc, si unde va face ti ochelarii sa vi le faca heliomate acelea va protejeaza de razele soarelui vara sunt si lentile care va protejeaza ochiul de razele UV emise de televizor si de monitorul calculatorului.

| BobStone31570 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am facut consult oftalmologic acum 4 luni, o sa imi iau alți ochelari

| Mopmop a răspuns:

De fiecare data cand vrei sa iti faci ochelari fa un consult oftalmologic.
Situatia ochilor se poate schimba in intervalul dintre consult...
Si ii faci cu lentile heliomatice din start.

| Tedds a răspuns:

Recomand Lensa. ro : https://bit.ly/3nPHP1p
Poti da comanda de produse de calitate, dar poti merge si in magazinul lor fizic si te pot ajuta cu un control.