| Siri_Vlad_1994 a întrebat:

am si eu o mica problema. anul trecut prin mai intr-o seara cand ma barbieream din greseala mi-am crestat o alunita de pe fata. nu am rupt-o dar a curs sange. uitan-du-ma prin poze si vazand ca alunita nu e din nastere nu prea mi-am faucut griji. primele zile s-a facut super mica dupa incetul cu incetul si-a revenit la normal avand o culoare. rozalie. (ca ceea din nastere. mai am una deasupra). doar ca recent am observat niste puncte negre pe langa si tot timpul in capul alunitei se face o cojita mica care care daca o ating. Sa ma duc la un control sau sa nu ma mai alarmez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Mai bine du-te la un control, e destul de riscant cu alunitele aste... se ajunge si la cancer de piele.
Du-te si fa un control cat mai repede.