| xFns a întrebat:

am si eu o mica problema, depinde fiecare cum o considera : eu am 13 ani si nu mi-a crescut nici un fir de par sub brat, dar in alte zone da. de exemplu am o verisoara care are 9 ani si are o padure sub brat sau am un var de al meu care e de acceasi varsta cu mine doar cu 2 luni mai mare si se rade sub brat foarte des, si are plin de par pe picoare! Intrebarea mea este: Ar trebuii sa ma ingrijorez? Sunt eu mai slabut de fel dar nah...Va rog ajutati-ma cu un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Mai, stai linistit, e cel mai perfect sa nu-l ai, eu sincer as vrea sa nu il am deloc, cand creste e foarte nasol, ma gandesc ca poate vrei sa vezi si cealalalta varianta (adica cu el), dar eu cred ca ar trebui sa te gandesti inainte de a face ceva:
- conteaza atat de mult parerea celor din jur in legatura cu faptul ca tu nu ai par sub brat? (poti sa le zici ca te-ai ras, sau orice altceva vrei)
- nu crezi ca o sa transpiri de o sa iti sara capacele cand o sa il ai?
O zi buna sa ai!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza asta? Fiecare om se dezvolta in felul lui, nu suntem toti la fel. Bucura-te de acest lucru. Si eu cunosc pe cineva care este in situatia ta.

| SilviaPunct a răspuns:

Eu personal consider ca verisoara ta de 9 ani ar trebui sa mearga la un endocrinolog. Cat despre tine, ce inaltime ai?

| xFns explică (pentru SilviaPunct):

Am undeva la 1, 50-1, 60