| DariusKX a întrebat:

Salut TPU!
Am și eu o problema.
Astăzi a început să mă doară partea dreaptă a abdomenului și am și senzații de voma și greață eu cred că este apendicita,mâine o să mă duc la doctor și după o să merg la spital,voiam să va întreb voi ce credeți este sau nu apendicita?
Pe mine mă doare puțin și când stau in pat.
Acum vreau sa va întreb,cei care ați trecut prin chestia asta,apendicita doare?
Ce îmi fac doctori ca sa nu mă doară?
Cât timp trebuie sa stau in spital?
După cât timp pot face efort?
Eu chiar plâng foarte tare din cauza asta, chiar dacă e apendicita eu sper din tot sufletul sa nu fie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| nukeyly a răspuns:

Stai flex destinu ti-a pregatit ceva pe maine la doctor, apendicita hernie sau ceva tumoare terminala, in primele 2 cazuri iti revii dupa operatie si cateva zile stai la pat repaus si nu mai ridici peste 10 kg pe viata, a3lea caz e game over.

| darrio2007 a răspuns (pentru nukeyly):

Nu cred ca era nevoie sa il sperii cu al 3 lea caz.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i apendicita!
Mergi al spital daca te mai doare ca nu-i de stat asa, sa nu pocneasca ca faci septicemie si mori in 24 de ore.
Sanatate multa!

| DariusKX explică (pentru Violleta2022):

Nu mă mai doare happy
Poate chiar nu aveam apendicita

| MagdaaaaX a răspuns:

Pare a fi apendicita. Da, doare si vei avea nevoie de operatie. Teoretic dureaza maxim jumatate de ora operatia si in maxim o saptamana ar trebui sa poti pleca acasa. Asta in cazul in care nu apar complicatii.

| DariusKX explică (pentru MagdaaaaX):

Bro,azi am fost la doctor și am aflat că nu este apendicita, dar oricum îți mulțumesc multlaughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru DariusKX):

Doar un medic chirurg iti poate spune clar daca ai sau nu.
Durerile de la apendicita apar si dispar, nu sunt permanente, decat in momentul dramatic cand se sparge.